Geçmişten Günümüze Kullanıdığım Telefonlar {#mim}

Buradan beni mimleyen Mehmet Polat kardeşime teşekürlerimi sunuyorum uzun zamandan beri mimini cevaplamak aklımın bir köşesinde beklemedeydi ve nasip bu güneymiş.  Bilgisayarımı yenilemem ile birlikte önce senin mimine cevap vermek istedim. 🙂

Öncelikle çok öyle abartılacak telefon geçmişim yoktur epi topu iki telefon değiştirmişim ve çok keskin bir çağ atlaması yapmışımdır. Şimdi telefonun marka modelini gerçekten bilmiyorum eski telefonumun bunun modelini bul googlede arattır uzun iç gerçekten şuan için buna çok üşeniyorum  :D. Bu telefonu tarif edecek şekilde bir anlatım yapmak daha kolay olacak.

Nöyle feneri olan telefonları bilirsiniz tepesinde feneri olan [onemli]Nokia[/onemli] marka bir telefon mutlaka bilirsiniz. İlk modelleri siyah beyazdı biraz daha yeni modellerinde renkli ekran mevcuttu. İşte ben bu modellerden renkli ekrana sahip olan modeli kullanıyordum. Hatta kullanmıyordum. Bana hiç telefon alınmadan hep eskiyen telefonları alıyordum. 😀 Yaklaşık olarak ben okula başladğığımdan bu yana 9 sınıfa kadar bir telefonum olmamıştır. ) sınıftada telefonum oldu ancak yukarıdaki anlatmaya çalıştığım o fenerli bir telefondu. Zaten telefonun o şekilde olmasından dolayı aktif olarak kullanmıyordum tam 4 sene lisede telefonsuz olarak okul hayatıma devam ettim. Katkısı ne oldu denilirse kafam rahat oluyordu kimse rahat rahat bana ulaşamıyordu. 😀 O zamanlar benim gözüm zaten telefonda değilde devamlı olarak aklım fikrim bilgisayar ve web tasarımdı. yaklaşık olarak 10. sınıfın yaz döneimde bu işlere başlamıştım zaten bu başlama kısımlarını vs hakkında sayfasında detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Neyse işte başladık işin bi ucundan körü körüne forum vs bilmeden giriştik bir işe ancak hiç bir zaman olmaz be yapamam deyip bırakmadım. Neyse bu şekilde telefonsuz oluşum 12.sınıfn sonuna devam etti. Üniversiteyi kazanınca haliyle bir telefon alınması gerekliydi. Ancak yeterli bir param yoktu. Tek bildiğim 3-5 satır kod. Neyse o zamanlarda NS diye kısaltılan [onemli]Network Solutions[/onemli] bilişim firmasının bir kodu ile çok ucuz bir ücret ile -com -net uzantılı domaine sahip olabiliyorduk. Fırsat bu fırsat diyerek bu işi ticarete döktüm. Yanlış anlamayın 1 liraya alınan şeyi 5 liraya satmıyordum bazıları gibi. Sadece 50 kuruş fark ile satıyordum domainleri. Bu komisyon belirli bir miktar para kazanınca kendime artık bir telefon alma zamanı geldiğini farkettim. Bu arada hangi telefonu alsam diye çok araştırmalar yaptım ancak bütcemin  yettiği yere kadar bir telefon alabildim. Aldığım telefon ve şuan kullandığım telefon [onemli]Samsung Galaxy S4 mini[/onemli] markalı telefona sahip oldum. Artı akıllı bir telefonum ve android bir telefonum vardı. Neyse telefonu aldım bir rahatlama ve kolaylık geldi bir anda. Artık her istediğim bilgiye tek tık ile ulaşabiliyordum ve aklımdaki fikirleri hayata geçirmek için gerekli araştırmaları kolaylıkla telefonum üzerinden halledebiliyorum.  Telefonun ilk alınmasından sonra ben eski bilgisayarıma bakmaz oldum yaklaşık 1 dönem bilgisayar hiç açmadım desem yeridir. Neyse bu durumu 2.dönem değiştirdim ve başında beni bekletmeyecek bir bilgisayar alamam gerektiğini farkına vardım.

Bu farkındalık ile kollarımı sıvadım günümüz modası olan tasarımları ve çok tutulan bir çok siteyi taramaya başladım. Bunların sonucunda kafamda canlanan bir tasarım ile yeni iki tane tema çıkarttım. Bunlardan birisi veTekno WordPress Teması diğeri ise Ecancan v5 WordPress Teması daha önceden blogumun ve benim tanınmam için wordpress kişisel blog teması olan ecancan v3 wordpress temasını ücretsiz olarak herkese açık olarak dağıtmaya başladım. Tabi bu dağıtım sonunda bazı … lar kendileri bir marifet yapmışcasında temamda bulunan footer’daki linki kaldırarak emeklerimi hiça sayarak bide yüzsüzce gelip konu altına yorum yapmaları beni benden aldı ve delirtti. Zaten o günden sonra ilk ve son ücretsiz tema yapmamın zaman kaybı olduğunu farkına vardım. Ancak zamanın biraz ilerlemesiyle temanın yaygınlaşmasından sonra gerçekten hakkını vererek kullanan arkadaşları görünce dedim ücretsiz temalarımı 2-3 densiz yüzünden neden diğer arkadaşlardan da esirgeyeyim ki diye düşünmeye başladım. Yeni bir karar aldım ve yakın zaman içerisinde zamanımın olduğu zamanlarda yeni ücretsiz bir tasarım sunmaya çalışacağım. (Umarım ihtiyacı olan kardeşlerim hakkını vererek kullanırlar.) Neyse bu ücretsiz temayı dağıtmamdan sonra artık ücretli olarak satış yaparak temalarımı satmaya kadar verdim ve bu temaların çok tutulmasıyla kısa bir süre içerisinde bilgisayar paramı çıkardım ve yeni bir bilgisayara kavuştum sonunda. 😀 Telefondan taa nerelere geldik. Bilgisayar donanım hakkında hiç bir bilgim yoktu ve hiç daha önceden ekran kartına sahip bir bilgisayara sahip olamamıştım zaten eski bilgisayarım 9ç sınıfta alınmış ve [onemli]intel atom[/onemli] işlemcili bir netbook modelli samsung bir bilgisayardı. Neyse o bilgisayar üzerinde belirli miktar elde ederek yeni bilgisayara geçmem beni gerçekten çok sevindirdi ve çok rahatlattı. Şuanki yeni bilgisayarımı almadan önce öylesine delicesine araştırmalar yapıyordum ki bir anda donanımcı olup çıktım ve fiyat ile performans dengesini en iyi sağlayan marka [onemli]Monster[/onemli] markalı bir bilgisayar aldım. Bilgisayar gerçekten isminin hakkını vermekte ben [onemli]gtx960m[/onemli] ekran kartına sahip olan modellerden tercihimi yaptım ve bütcemin yeterli olması beni gerçekten çok rahatlattı. Kısacsı şuan mutlu ve huzurluyum. 😀  inşallah bundan sonrada bir sorun ve aksilik yaşamadan işlerime ve derslerim rahat bir şekilde devam edebilirim. ve bir sorunla karşılaşmadaun universitemin hazırlık bölümün selametle tamamlarım inşallah. Baya uzun ve resimsiz bir paragraf oldu kusura bakmayın.

Ayrıca son bir şey olarak buradan Baran Somaklı kardeşimi mimliyorum yakın zaman içerisinde cevap verirsen sevinirim kardeşim 🙂 Ayrıca Baran kardeşimin Youtube kanalında abone olursanız sevinrim. Yakın zaman içerisinde bende bootstrap üzerinden eğitim seti yayınlamayı düşünmekteyim. 🙂

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim ve bir yorum ile destek verirseniz sevinirim. Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum bırakabilir yada İletişim Sayfası sayfasından bana mail gönderebilirsiniz.