Hacklink Nedir? Haclink Kullanmak Ne Gibi Sonuçlar Doğurur?

Haclink seo sektörünün hep tartışılan bir konusudur. Google bu eylemin önüne tam geçememiş olsa bile bunun fark edildiğinde veya şikayet üzerine yapılan bildirimle gerekli filtreleme işlemlerini manuel olarak gerçekleştirmekte.

[onemli]Hacklink Nedir?[/onemli]

Hacklink, bir başka siteye sızıp o sitenin herhangi bölümüne kendi sitesinin linklerini yazarak css yardımıyla gizleme yöntemidir.Bu ekranda hiç bir şekilde gözükmesede arama motorları tarafından bu linkler gözükmemesine rağmen kaynak kodda gözüktüğü için index alabilmektedirler.

Öncelikle bu işlemin yasal olmadığını söylemem gerekli ve bu gibi bir uygulama size yasal işlem başlatılabilinir.Ciddi durumlara yol açabilir.

Bu uygulama net bir iyilik sağlamaz karşı tarafa çünkü birden fazla ve hızlı bir şekilde backlink inşaası google tarafından fark edilecktir. Ayrıca bunu site sahibinin fark etmesi ile bu linklerin silinmesi karşı tarafin siralamasının düşürmesiyle kalmayıp ceza yemesine sebep olacaktır. Ancak site sahibinin bu durumu fark etmemesi durumda sitede düşüşler ve eğer link çıkışları w@rez ve xxx içerik içeren siteler ise hacklink atılan sitenin adsense var ise ceza yemesine ve sitenin google tarafından kötü olarak fark edilmesine sebep olacaktır.

Bu nedenler çemberinde etranızdaki kişileri hacklink gibi link alımlarından uzak tutun ve sitenizi belirli periyortlar halinde [onemli]sayfa kaynağından[/onemli] inceleyerek link çıkışlarını kontrol edin.

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve bir yorum ile destek vermenize sevinirim. Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum bırakabilir yada iletişim sayfasından bana mail gönderebilirsiniz.Bir başka konuda görüşmek üzere.