İçerik Yayınlama Sıklığı

Site sahiplerinin genel bir hatası olan ve hemen google üzerinde ilk sıraya çıkmak ve sitenin boş durmaması için devamlı içerik girmeye çalışan hatta ve hatta para ile bilmem kaçtane içerik yayınlattıran site sahipleri çok.  Bunların hepsi bilinçsizce yapılan ve gözlerini para hırsız ile boyamış kişiler. Ardından açılan konular ve sorunlar. İşte bunların hepsini engellemek sizin elinizde.

Google sitenize devamlı olarak belirli periyorlar halinde ziyaret gerçekleştirmekte bunu herkes biliyor fakat bu ziyaretleri neye göre gerçekleştirmektedir asıl önemli olan nokta burası. Google içerikleinizin ne zamanlar güncelleyeceğinizi ve yeni giriş olacağını ilk öncelikle [onemli]sitemap.xml[/onemli] sayfasından bilgileri alır ve ona göre bir kayı oluşturur ancak tam olarak sistemi oturmamuştur. Diğer bir kritere daha dikkat eder bu kriter sizin gerçekten hangi zamanlarda içerik eklediğiniz yani teorideki değil pratikteki tarihtir. Mesela sizin siteniz çok hızlı index alabilir ve siz bu index hızını kullanacaksınız diye bir anda siteye içreik yığmanız sorun oluşturacak ve Google’ın peridiyotunu değiştirecektir ardından içerik eklemeniz kesildiği zama google gözünde spam olarak tabi tutulabilir hatta tüm sıralamalarınız alt üst olabilir. Bunun en iyi yöntemi sektörünüzdeki raki siteleri takip etmek ve onların içerik yayınlama sıkılığına bakmanızdır. Mesela örnek veriyorum sektörünüzde [onemli]A Sitesi[/onemli] haftada bir içerik giriyor iken sizin ayda bir içerik girmeniz google tarafından eksi puan olarak görülecektir. Yada bir andak içerik girmeniz spam larak alıgılanabileceği gibi viddi cezalar almanıza sebebiyet verebilmektedir.

Bu nedenle içerik yayınlama takviminizi belirli periyorlar halinde düzenli bir oturttuğunuz taktirde google’da size uyacaktır ve içerikleriniz tam o periyortta eklenir eklenmez google üzerinde yayınlamaya başlayacaktır. Siz işinize o işine 🙂

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve bir yorum ile destek vermenize sevinirim. Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum bırakabilir yada iletişim sayfasından bana mail gönderebilirsiniz. Bir başka konuda görüşmek üzere.