“WWW” Nedir, Anlamı ve Açıklaması

Merhaba değerli ziyaretçilerim ve takipçilerim.”www“kısaltması World Wide Web‘ in baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçede bu kelime dizisi “Dünyayı Saran Ağ olarak ifade edilmektedir.

[alinti]Bunu Yazma Nedenimiz[/alinti]

Peki bunu neden yazmak zorundayız yada tarayıcılar bunu neden otomatik her adresin başına ekliyor.Aslında bir web sitesi bir işletim sistemi olarak düşünün. Yani örnek veriyorum webmaster arkadaş bir tasarım yaptı bunu da kullanılabilinir bir şekilde kodladı işte bu kodlamalar aslında bizim yer sağlayıcımızın içindeki dosyalar arasında devamlı olarak geçiş yapmaktır.Mesela siz yeni bir harddisk aldınız ve bu harddisk’in içine bir sürü dosyalar yerleştirdiniz. Bu dosyaları karışık şekilde listelenecektir.İşte biz bu karmaşık dosyaları bir düzen haline sokmak, içindeki bilgileri düzgün bir şekilde sunmak ve herkese açık bir şekilde bunu göstermek istiyoruz herkesin kullanmasını ve okumasını istiyoruz işte bu sırada bazı araçlar ve bu araşların herkese açık olarak yayın yapmasını sağlayan bir değer ortaya çıkıyor. Yani anlayacağınız siz bir işletim sistemi yazdınız bunu programladınız tasarımını ayarüzünü çizdiniz bunu herkese açıkm yayınlamak istediğinizde [onemli]www[/onemli] ifadesini kullanmak zorundasınız. Bu sizin bilgileriniz o sisteme bir den fazla kişinin aynı anda girmesini sağlar.İnternetin başıdır başı, internetin asıl adı.

Evet cümlelerim aşırı karmaşık oldu kusura bakmayın elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.