Yeni Web Sitesi İçin Seo

Yeni web sitelerinde seo başlangıcı ve bu seo çalışmasının yürütülmesi en önemli konulardan bir tanesinidir. Öncelikle hangi sektörde olursanız olun en dikkat etmeniz gereken şey sabit periyotlar arasında devamlı güncel içerik girmek. Mesele ben bu blogu açmadan önce tüm yapılandırma ve site içi seo işlerini halletikten sonra günde 1 yazı girerek her zaman o yazıyı zamanlayarak hatta yazıyı tam olarak sabah saat [onemli]10:00[/onemli] yayınlamaya başladım. Site haritasında bu sayfaların güncelleme sıklığını belirten yüzdelik ifadeleri girdim ve 3-4 gün süre içerisinde incelama yaptım. Bu inceleme başlangıcı google webmaster araçlarına siteyi kaydetip sita haritasını gönderdikten sonra başladı. Ardından Google aramalarında bu analisleri doğrulamak için [onemli]site:blog.ecancan.com[/onemli] olarak bir sorgu başlattım gelen listeden yukarıdaki seçeneklerden arama araçlarını seçip zamanı son 24 saat olarak işaretledim. Ve tam saat 10 da eklenen yazım google indexinde de tam olarak saat 10:00 da yayınlanır yayınlanmaz index olarak kayıda geçmiş olarak gördüm. Bir sitenin iyi bir başlangıc olması için düzgün bir indexleme periyoduna sahip olması gerekir. Bu işlemlerden başka diğer adımları inceleyelim.

Eklediğiniz içeriği daima olarak sosyal medya aleminde tanımtmanız gerekmektedir belli bir kitleye ulaşmanız için mesela yeni bir açılmış sayfa üzerinde konuların paylaşmanın bir faydası olmayacaktır fakat bir den fazla üye sayısına sahip sayfalara yada guruplara bağlantılarınızı paylaşmak önemli bir derecede sitenizin yükselmesini sağlayacaktır. Ancak işler sadece sosyal medyaya bağlı değil aynı zamanda sektörünüz ile ilgili bir siteden backlink almanız size en önemli yükseltmeyi gösterebilir fakat sektörünüzde öyle bir site yok veya sitenin durumu çok kötü ise bu durumda özgün ve yüksel bir değere sahip siteden link almak sizin sitenize yine etki gösterecektir ancak tavsiye edilen sektörünüz ile alakalı siteden link alımıdır.

Başka siteden backlink alımı yanında bir paravan blog da kullanılmalıdır. Ancak bunun için paravan blogun bellirli bir doygunluğa ve seviyeye ulaşması gerekir aksi halde direkt olarak ana sitenizi desteklemek hiç bir etki yapmayacağı gibi daha da zararlı bir duruma dönüşebilir.

Rakibin yoğun olduğu sektörde nasıl bir yol izlenmelidir ? İşte bunun en önemli noktası önce rakipleriniz tanımaktır. Rakiplerinizin nerelerden link alımlarını yaptığını ve ne kadar link aldığını bilmeniz gerekmekte ve ona göre link alımı yapmanız gerekmektedir bu güncel backlink alımlarını [onemli]ahrefs.com[/onemli] üzerinden öğrenebilirsiniz.

Sözlük sitelerinden sitenizin sektörüne bağlı kategorilerden link alımı yapabilirsiniz.

Yarışmalar düzenleyerek kullanıcıları paylaşım yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Bu işlermleri yaptıktan sonra gerisi tamamiyle sizin yeteneğinize kalmıştır.

Yazım yanlışlarım için kusurabakmayın klavyemin sorun olmasından dolayı bazı karakterlerde sorun yaşadığımdan dolayı bu şekilde hatalar meydana gelmektedir. Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür dere ve bir yorum ile destek vermenize sevinrim.Soru ve sorunlarınız için iletişim sayfasından mail gönderebilir yada konu altına yorum bırakabilirsiniz. Bir başka konuda görüşmek üzere.