2020’nin En İyi Ücretsiz WordPress Blog Temaları

2020 yılına farklı ve güzel bir tema ile başlamanız için en iyi ve güzel ücretsiz wordpress blog temalarını listeledim.

Umarım listeyi beğenirsiniz. Bu liste zamanla daha yeni güzel ve kaliteli temalar çıktıkça güncellenecek listedir. Bu listede bulunan temalar tamamen benim incelememe göre seçilmiştir. Herhangi bir indirilme istatistğine göre listelenmemiştir. Tek bir kritere bakılmıştır oda görselliktir. Bunun haricinde yazılımsal olarak hepsi wordpress tarafından ücretsiz olarak dağıtıma açılmış tema olduğu için yazılımsal olarak bir problemleri yoktur. İşte seçtiğim ve güncellemeye devam edeceğim ücretsiz wordpess blog temaları.


1 – ) Minimal Blocks

Minimal Blocks wordpress blog teması

Minimal block teması modern sınıfa uygun ve tasarımsal olarak ziyaretçilerinizin gözünü doyurmak ile kalmayıp gelişmiş esnekliği ile benim favorilerimden bir tanesi olan bir wordpress blog temasıdır. Bir çok ücretsiz temada bulunmayan tek tıklama ile demo içerikleri entegre etme olanağı ile kolaylıkla temanızı hazır hale getirebilir ve kullanabilirsiniz.


2 – ) Magcess

Magcess wordpress magazin teması

Magcess daha çok magazinsel olarak düşünülmüş bir tema olsa bile bu tema ile birlikte gelişmiş yapısını kullanarak bir blog temasına kolaylıkla dönüştürebilir yada magazin teması olarak kullanarak bilgi verici portal sitelerinizi hayata geçirebilirsiniz.


3 – ) LambadaLite

LambadaLite wordpress blog teması

LambadaLite göze hoş gelen ve sade görünümüyle dikkatleri çeken bir temadır. Kolay düznelenebilir ve sadeliği sevenler için mükemmel bir seçim olacaktır. Hem blog hemde e-ticaret desteği sunan LambadaLite temasını muhakkak denemelisiniz.


4 – ) Cambay

Cambay daha çok moda ve yaşam tarzını elen alan bloglar için uygun olan bir temadır. Modern minimalist tasarımı ile ayrıca gutenberg desteği ile öne çıkan temalardan birisidir.


5- ) Color Blog

Color Blog adından anlaşılacağı gibi renkleri seven kişilerin özellikle tercih edeceği blog temalarından biridir bana göre 🙂 Tüm renklerin bir araya getirilerek güzel ve modern bir tema çıkartılmış. Kimi yerde keskin kimi yerde yuvarlak hatlar ile bir denge yakalanmış. Seo dostu , woocommerce ve gutenberg desteği ile arkası dolu dolu bir tema.


6 – ) Expert Carpenter

Uzman marangoz marangozluk ile ilgili iş için güzel bir tema. Marangozlar, inşaatçılar veya inşaatçılar tarafından müşterilere kaliteli marangozluk iş çözümleri sunmak için kullanılabilir. Bu alanda veya marangozlukla ilgili diğer alanlarda çevrimiçi iş açmak için WooCommerce desteğine sahip bir temadır. Kişiselleştirme seçenekleriyle duyarlı, profesyonel ve güzel olmanın yanı sıra minimal, sofistike, retinaya hazır ve kullanıcı dostu.


6 – ) BlogMagazine

Birçok özelleştirme seçeneği ile basit ve temiz bir wordpress blog / magazin teması. Kolaylıkla ana sayfanızda yazılarınızı kategorilendirebilir ve ziyaretçilerinize aynı anda birden fazla kategorinizdeki güncel haberleri sunabilirsiniz. Bu özellik sayesinde magazin sitesi için kullanuma son derecede uygun olsa bile aynı özellik ile blog sayfanızın kategorilerinide ziyaretçilerinize aynı anda sunabilirsiniz.


7 – ) Power Blog

Anılarını ve güzel vakitlerinizi yazan bloggerler için geliştirilmiş olan sade ve bir o kadarda kaliteli olan bir ücretsiz blog temasıdır. Bu profesyonel wordpress blog temasının kontrolü de oldukça basittir. Tek yapmanız gereken temayı kur tuşuna basıp içeriklerinize kaldığınız yerden devam etmeniz yeterlidir 🙂


8 -) Arrival Me

Eğer iş dünyasındaysanız yada iş dünyasına girmek için bir aday iseniz bilirsiniz. Kişilere veya kurumlara kendinizi olabildiğince içten ve kaliteli bir şekilde sunmanız gerekir. Gerek kartvizitiniz olsun gereken cv niz olsun size olan iletişimde kullandığınız araçlar içerisinde bu tema ile şekillenmiş ve profesyonelliğini koruyan ve vurgulayan bir tema ile işlerinizin boyunu değiştirin.


9 -) Masonic

Grid post yapısı arayan blog severler için bu tema ideal bir temadır. Tema renklerini kendinizin rahatlıkla zevkinize göre düzenleyebileceğiniz ve farklı yapılara sokabileceğiniz ücretsiz ve kaliteli bir wordpress blog temasıdır.


10 -) Islemag

Bir çok listede illaki bu temayı görmüşsünüzdür. Oldukça populer ve bir çok kullanıcını sevdiği bir temadır. Bunun hakkında söylenecek bir şey pek yok 🙂 Ücretsiz bir şekilde wordpress blog temasını indirip kullanabilirsiniz.


Evet şuanlık listenin sonuna geldik sizde beğendiğini ücretsiz wordpress blog temaları var ise yorum olarak bunları belirterek listeye katkıda bulunabilirsiniz. Bunun haricinde bir çok farklı listeler daha eklenecektir.