Adblock Engelleme (Adblock Kullananları Engelleyin)

Merhaba değerli takipçilerim ve ziyaretçilerim. Sitem için yazmış olduğum adblock engelleme kodunu yoğun istek üzerine paylaşmaya karar verdim.

[alinti]Bu kodun amacı nedir ve neye yarar?[/alinti]

Gelişen teknolojinin bize sunduğu imkanlar ile artık yeni yaşantımızın çoğu web üzerine, internet üzerine yoğunlaşmış durumdadır.Hal böyle olunca internet dünyazından para kazanmak isteyen bir sürü site sahibi insan topluluğu oluşmuş durumdadır.Site sahiplerinin en önemli ve tek gelir kaynağı olan reklamlar günümüz internetinin ve paylaşımın çoğalmasıyla çeşitli programlar çıkmıştır. Bu programları çıkartan nedenler ise site başlangıç kesimdeki site sahiplerinin [onemli]aç gözlülüğünden[/onemli] kaynaklanmaktadır. Bu kişiler sitelerinin her tarafını reklamlara boğarak daha fazla para kazanma ümidi ile yaşamını sürdürürken siteyi ziyaret eden kullanıc bu site sahibine onlarca kotu söz söylemeye teşvik etmektedir.Bunun sonucnda ortaya çıkan ve Google Chrome tarayıcsının üzerinde çalışan bir klenti sayesinde artık kllanılar rahat ve site sahipleri ise pişman durumdadır. Ancak bu sebepler ve sonuçlar doğrultusunda her şeyi doğru yapmaya çalışan kesim arada kaynamaktadır. Bu kuruların yanında yaşların da yanmaması için böyle bir kod betiği yazdım ve bunu yoğun istek üzerinde paylaşayım. Lafı çok dolandırdım neden diye sorarsanız hep bana bu sistemi kaldırmamı söyleyen insanlar için bu yazım.Halbu ki hiç bir rahatsız edici reklam barındırmıyorken bunu benden istemeleri çok garibime gitti. Herneyse kodlarımıza bakalım.

Öncelikle aşşağıdaki kodumuzu [onemli]header.php[/onemli] yada [onemli]footer.php[/onemli] içine ekleyebiliriz

<script src="//ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.0.0/jquery.min.js"></script>
<script type="text/javascript">

function BlockerBanner() {
if ($('.reklam_alani').height() == 0){
alert('Reklamları kapatırsan aç kalırız! Yapma böyle hareketler emeğe saygı lütfen!');
window.location.replace("http://ecancan.net/adblock.html");
}
}
$(BlockerBanner);
</script>

Yukarıdaki kodumuzu ekledikten sonra geriye hiçbir şey kalmıyor.Sadece yapmamız gereken aşşağıdaki örnekteki gibi kodumuzu [onemli]reklam_alani[/onemli] sınıfını kullanarak div içine almak.

<div class="reklam_alani">

//Google adsense veya diğer reklam firmalarının kodları buraya gelecek ve reklamın görünmesini istediğiniz yere bu kodu yapıştırabilirsiniz.

</div>

Tüm yapmanız gerek budur. Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve bir yorum ile destek vermenize sevinirim kolay gelsin bir başka konuda görüşmek üzere.