Google Adsense’in Saçma Hareketi

1 yıl önceden sahip olduğum adsense habımın kapatılmasının üzerine tekrar açtığım hesapların kapatılması artık canıma tak etti. Hesabımda 67 tl olan  hesabımın kapatılması en sinir edici olaylardan biri oldu ve adsense pinimin daha yeni gelmesinin üzerine bu şekilde bir kapatma olayı gerçekten ağır geldi.

Neyse hesabın kapatılmasında bir hata vardır dedim itiraz bildirimi gönderdim ancak o da kabul edilmedi ve hesabım tamamen kapatılmış durumda kaldı. Ve kapatılma sebebini bil anlamış değilim bu sebebi de açıklamama gibi gizlilik hakları olduğunu öğrendim sadece tek belirtilen standart sebep kendi reklamlarınıza tıklamış olabilirsiniz mesajı. Hayır zaten böyle bir şey olsa benim hesabımda tıklama oranına göre bir para artışı olması gerekmektedir ki bu artışta ortada yok. Sabit 67 tl yaklaşık 1 hafta kadar devam ettikten sonra pat diye kapatılması anlamsız geldi üstelik bu 1 hafta boyunca tıklama oranları ve gözterim oranı 0 tl olarak gösteriyordu.

İtiraz bildirimim de dikate alınmadıktan sonra domainin banlanmasından şüphe ettim ve bir çok sorgulama aracı ile domainlerimi sorgulama yaptırdım. (ecancan.net ve ecancan.com) Sorgulama sonuçlarında hiç bir domainin banı bulunmuyor ve temiz olarak gözüküyor. Neyse bunu baz alarak tekrardan farklı bir gmail adresi ve aynı isim ve adres bilgileri ile takrardan aynı domainle başvuru yaptım. Başvurum 1 gün içerisinde onay aldı ve hesabım 1 ay kadar açık kaldı. Bu 1 aylık sürede hesabımda tam 23tl bakiye oluştu. Tekrar adresime pin isteme girişiminde bulundum ancak bu pin istemesinden yaklaşık 2 hafta sonra hesabım tekrardan kapatıldı. Neyse bunuda sineme çektim.

Ardından bu olaydan sonra yaklaşık 2 hafta kadar tekrar bekledim ve farklı gmail adresi ve farklı bilgiler ile daha önce hep ecancan.com üzerine başvuru yaparken bu sefer ecancan.net üzerine başvuru yaptım. (Yanlış anlaşılmasın hala hiç bir domainin adsense den banı yoktur.) Başvuruyu gerçekleştirdikten sonra o akşam tam 45 dakika içinde onay verilde ve reklamların yerleştirilmesi için mail geldi. Hemen reklamları tekrardan yerleştirdim ve reklamların görüntülenmesini bekledim. Reklamlar da yaklaşık 15 dakika içinde aktif olarak çalışmaya başladı ve panele de veriler işlenmeye başlamıştı. Ardından 2 gün sonra tekrar hesabımın kapatıldırğını farkettim ve bu sinirle bu konuyu yazdım.

Öncelike internet siteniz en iyi reklam elden alınan reklam ve tanıtım yazılarıdır hiç bir reklam ağı gerçekten sizin hakkınızı yemekten başka bir iş yaapmıyor. Tabi adsense aralarından en iyi reklam ağı olarak biliniyor fakat ülkemizde verdiği değerler ve bu olaylar onunda hakkımızı yediğini göstermekte. En temiz elden reklam ve link satışıdır bu adımımdan sonrada bir daha adsense reklamını siteye koymayı düşünmüyorum.

Acaba Google adsense çalışanlarından biri bana takmışmıdır acaba 😀 O adam mı onaylamıyor yoksa 🙂 Buradan ona sesleniyorum adam ol akıllı ol 🙂 Bir daha başvurup onayladıklarında bu seferde ben koymayacağım siteye 🙂

Makalemin sonuna kadar okduğunuz için teşekkür eder ve bir yorum ile destek verirseniz sevinirim. Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum bırakabilir yada iletişim sayfasından bana mail gönderebilirsiniz.