Google Siteden Nasıl Haberi Olur?

Google botları günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yeni site ve sayfaları otomatik bir şekilde bulmaya programlanmış durumdadır.Normal şartlarda google sadece sunucu ziyaretleri ile fark ettikleri yeni siteyi indexlemeye başlar ve indexine aldığı sitelerde belirli aralıklarla yeniden ziyaret ederler.Bu ziyaretlerde karşılaştıkları yeni sayfalar ve güncellenen sayfaları dizine ekleyerek arşivi güçlendirirler.

Bir sitenin hiçbir girişimde bulunmadan arama motorları tarafından fark edilmesi oldukça uzun zaman alabilmektedir.Geç index almaya sebep olur. Bu sebepten dolayı arama motoru ile tanışması gecikmiş olacaktır. İşte bu tanışmayı hızlandırmak için birkaç çeşit yolları vardır.

Bu yollardan bir tanesi siteyi elle google’la eklemek.Bir nevi siteyi google ailesin kazandırmak. Google’a http://www.google.com/intl/tr/add_url.html adresinden ekleyebilirsiniz. Bu adresi kullanarak sitenizi google’ın dizinine eklemiş olacaksınız. Bir kaç gün içerisinde siteniz google dizininde yayınlanmaya başlayacaktır. Yayınlanıp yayınlanmadığını anlamak için ise [onemli]site:blog.ecancan.com[/onemli] (blog.ecancan.com kısmı sitenizin adresi ile değiştirim denemelisiniz.) gibi google arama kutusuna sorgulatarak önünüze gelen sonuçlar inceleyebilirsiniz.

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir yorum ile destek olursanız çok sevinirim. Her türlü sorularınızı İletişim sayfasında veyahutta yorum olarak konu altında belirtebilirsiniz.