Sosyal Medya İle Seo İlişkisi

Günümüzde sosyal paylaşım sitlerinin önemi ve değeri gün geçtikce durmaksızın artmaktadır.Hal bu şekilde olunca haberlerin yayılmasıda sosyal medya tarafından paylaşılan gönderilerin yayılması ile eş zamanlı olarak artış göstermektedir. Bir çok yerde görebilirsiniz bir kaç site sahibi değişik ödüller ile çekiliş yada etkinlik yaparlar ve bu etkinlik katılımı için belirli bir şartlar koyarlar peki bu belirli şartlar neler olur genel olarak.

  • Etkinlik sayfasını ve siteyi sosyal medya üzerinden paylaşma
  • Sosyal medya üzerinden açtığı sayfaların beğenilmesi
  • Paylaşılan gönderinin herkese açık olarak paylaşılması

Genel olarak yukarıdaki istekler doğrultusunda etkinlik için katılım şartları oluşturur. Peki bunların bu site sahibine etkisi ve siteye etkisi ne olacaktır.

Sosyal Medyanın Etkisi

Sosyal medya üzerinde alınan paylaşımlardaki link çıkışları google gözünde en doğal olarak görülen link çıkışlarıdır. Aynı zamanda çok hızlı bir şekilde o linkin yayılması sağlanır. Peki bu olay nasıl gerçekleşir. Siz bir yazı yazdınız ve bu yazınızın yada etkinliğin linkini bir çok üyeye sahip kullanıcılara ve hatrı sayılır beğeniye sahip sayfalarda [onemli]herkese açık[/onemli] şekilde paylaşmanız zincirleme bir link döngüsünü ortaya çıkaracaktır ve ayrıca eş zamanlı olarak siteniz bir hit artışı olacaktır. Ne kadar fazla beğeniye sahip sayfalarda yayınlanırsa google gözünde daha değerli olacak ve daha büyük bir link döngüsüne ve yayılma hızına sahip olacaktır.Günüzmüdeki sosyal medya kullanımın giderek artmasıyla bu durum dahada önemli bir değere sahip olmaktadır. Siz yazdığınız yazıyı kimseye tanıtmazsanız kimsenin haberi olmaz bunu sağlamak için en önemli aracınız sosyal medya olmalıdır. Doğru ve etkili kullanmak daima size kazanç sağlayacaktır.

Özetle, ne kadar çok insan topluluğunun yanında bağırırsanız o kadar insan duyar ve bilgi sahibi olur sizde sosyal medya ile konularınız için bağırın ve milleti haberdar edin ki google bu çabanızı görsün ve sizi iyi yerlere çıkartabilsin. [onemli]Ağlamayana ekmek yok[/onemli] bu devirde.

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder bir yorum ile destek vermenize sevinirim.Ayrıca soru ve sorunlarınız için iletişim sayfasından bana mail gönderebilir yada konu altına yorum bırakarak bildirebilirsiniz.Bir başka konuda göüşmek üzere bol paylaşım, bol çalışmalar kolay gelsin.