WordPress Ana Sayfada Kategori Gizleme

WordPress üzerinde bazı yazıların ana sayfada görünmesini istemeyiz bu yazıları ana sayfadan gizlemek isteriz. Bu gizleme işlemi için ise basit bir mantık oturtarak wordpress ile bunu gerçekleştirmek oldukça basit bir konu.

Öncelikle hangi yazılarımızı göstermek istemiyorsak o yazıların bulunduğu kategoriyi ele almamaız gerekli. Bu kategorinin ıd değerini bulmak için wordpress admin panelinden kategoriler menüsünden gerekli kategorimizin ıd değerini bulmamız gerekli ıd bulmak için detaylı bilgiyi google üzerinden kolaylıkla gerçekleştiebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirdkten sonra bu yazıları gizlemek için aşağıda vermiş oldğum kodları temanızın [onemli]functions.php[/onemli] sayfanıza dahil etmek.

[onemli]Functions.php[/onemli]

function excludeCat($query) {
if ( $query->is_home ) {
$query->set('cat', '-142');
}
return $query;
}
add_filter('pre_get_posts', 'excludeCat');

Yukarıdaki kodları temanızın [onemli]functions.php[/onemli] sayfanıza dahil ettikten sonra yukarıdaki belirtilmiş olan [onemli]-142[/onemli] kendi gizlemek istediğiniz kategori ıd numarası ile düzenleyebilirsiniz.  Bu düzenleme ardından artık wordpress temanızın ana sayfanızda son yazılar arasında bu yazılarınız gözükmeyecektir.

Makalemin sonun kadar okuduğunuz için teşekkür eder bir yorum ile destek verirseniz sevinrim. Soru ve sorunlarınız için iletişim sayfasından bana mail göderebilir yada konu altına yorum bırakarak bildirebilirsiniz. Bir başka konuda görüşmek üzere.