WordPress Sitede Toplam Yorum, Kategori ve Yazı Sayısını Göstermek

WordPress tabanlı sitenizin toplam içerik,kategori ve yazı sayısını gösterin. Bu fonksiyon adına kısa çaplı bir araştırmalar yaptım ve çalışan çok az fonksiyon mevcut ve hepsi birbirine benzer gerçi benim vereceğim kodlarda pek bir değişik bir şey yok aynı görevi görecek ancak esnek bir yapısı olduğunuz sizde görün işinize yarasa kullanırsınız.

[onemli]Peki ne işinize yarayacak?[/onemli]

Bende kullanmakla beraber sitenizin toplam değerlerini ve ne kadar gün geçtikce geliştiğini ve ziyaretçileride aynı şekilde bu gelişimi gösterebilirsiniz. Şuan kullandığım temanın sağ tarafındaki bileşenlerin en altında bulunan istatistik bölümünü sizde farklı wordpress-toplam-yorum-icerik-ve-yazı sayısıtasarım kullanarak uygulayabilirsiniz. Ben [onemli]css[/onemli] hariç şekilde bir paylaşım yapacağım gerisi sizin hayal gücünüz ve tasarımınıza kalmış bir olaydır. Ben kolay kullanılabilirlik açısından bileşen olarak uyguladım siz isterseniz header yada footer üzerine uygulayabilirsiniz.Sizin zevkinize kalmış bir şey. Şimdi bunu naısl uygulayacağımızı görelim.

[onemli]Wordpress Yorum,Kategori ve İçerik Sayısını Gösterme[/onemli]

[kod]

<?php $ecancan_toplam_yazi = wp_count_posts( ‘post’ ); $ecancan_toplam_yazi = $ecancan_toplam_yazi->publish; $ecancan_toplam_kategori = wp_count_terms(‘category’); $ecancan_toplam_yorum = get_comment_count(); $ecancan_toplam_yorum = $ecancan_toplam_yorum[‘approved’]; ?> <?php echo $ecancan_toplam_yorum; ?> yazı bulunmaktadır. </br> <?php echo $ecancan_toplam_kategori; ?> kategori bulunmaktadır </br> <?php echo $ecancan_toplam_yazi; ?> yazı bulunmaktadır.

[/kod]

Php olarak notpad++ uygulamasına atıldığında tırnaklarda sorun olabilir bunun için tırnaklar tam olarak bu şekilde gözükmesi gerekmektedir. (‘kod’)

Yukarıdaki kodları temanızın istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Uyguladığınız yerde çalışmaya başlayacaktır. Tasarımsal yönünü sizin hayal gücünüze bırakıyorum. Kolay gelsin şimdiden.

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve bir yorum ile destek verirseniz sevinirim. Sorun ve sorunlarınızı konu altına yorum olarak belirtebilir yada iletişim formu araçılığı ile bana mail gönderebilirsiniz. Bir başka konuda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.