WordPress Popüler Yazıları Listelemek

Evet çok yaygın bir fonksiyon zaten wordpress bu yüzden daha çok tercih ediliyor destek çok wordpresste üstelik bunun yanında belli başlı parametreler ve fonksiyonları öğrendinizmi geriye bir şey kalmıyor zaten gerisi sizin becerinize kalmış bir şey.

Wodpress te öncelikle bu işlemlerin çalışması için wp-postviews eklentisini sitenize kurmanız gerekmektedir.Wordpress okunma sayılarını kaydetmediği için böyle bir eklentiye ihtiyaç duymaktayız tabi bir kaç fonksiyon ile temanıza entegre etmeniz mümkün bunu zaten wp-postviews eklentisini inceleyerek bir mantık yürütebilirsiniz.Bu eklenti okunma sayılarıanı kaydederek her ziyaretçi girişinde o sayısa [onemli]+1[/onemli] ekleyerek devam eder.Bu eklentini özelliğinden faydalanarak bir fonksiyon yardımıyla listelememizi yapmaya başlayalım.

Öncelikle functions.php ye aşağıdaki kodları ekleyelim.

[onemli]Functions.php[/onemli]

/* POPULER YAZILAR */
function wpb_set_post_views($postID) {
$count_key = 'wpb_post_views_count';
$count = get_post_meta($postID, $count_key, true);
if($count==''){
$count = 0;
delete_post_meta($postID, $count_key);
add_post_meta($postID, $count_key, '0');
}else{
$count++;
update_post_meta($postID, $count_key, $count);
}
}
remove_action( 'wp_head', 'adjacent_posts_rel_link_wp_head', 10, 0);
/* #POPULER YAZILAR */

Ardından temanızda popüler yazıları göstermek istediğiniz kısıma aşşağıdaki kodları eklemeniz yeterli olacaktır.

[onemli]Listeleme Kodu[/onemli]

<h3>Popüler Yazılar</h3> <?php   $popularpost = new WP_Query( array( ‘posts_per_page’ => 12, ‘meta_key’ => ‘views’, ‘orderby’ => ‘meta_value_num’, ‘order’ => ‘DESC’  ) );   while ( $popularpost->have_posts() ) : $popularpost->the_post(); ?> // Kendinize özgü düzenlemek için buradan başlayın. <li><a href=”<?php the_permalink(); ?>” title=”<?php the_title(); ?>”><?php the_title(); ?>(<?php if(function_exists(‘the_views’)) { the_views(); } ?>)</a></li>

// Kendinize özgü düzenlemek için burada bitirin.

<?php endwhile; ?>

Bu işlermleri yaptıktan sonra artık sizde popüler yazıları listeleme özelliğini sitenize kazandırmış olacaksınız.

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve bir yorum ile destek verirseniz sevinirim. Sorun ve sorunlarınız için konu altına yorum bırakabilir yada iletişim sayfasından bana mail gönderebilirzini. Bir başka konuda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.